ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ - ΑΕΚ 0-1. ΦΩΤΟ & ΒΙΝΤΕΟ! ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ ΚΩΣΤΗ | EviaZoom.gr - Εύβοια News
10 ΧΡΟΝΙΑ EVIAZOOM
BANNER TRIACON

Ο Ηρακλής Ψαχνών υποδέχτηκε την ΑΕΚ μία τεράστια αντίπαλο, παρόλο τα προβλήματα της.
Ο κόσμος ξεπέρασε τους 2500 με σαφώς περισσότερους της ΑΕΚ που ήρθαν οργανωμένα από όλη τν Ελλάδα.
Η ΑΕΚ μπήκε νωθρά στο ξεκίνημα του αγώνα και παραλίγο να το πληρώσει.
Χρειάστηκε να περάσει σχεδόν μισή ώρα για να κυριαρχήσει στο γήπεδο και να φτάσει πρώτη κοντά στο γκολ.

Στο 27' ο Σιαλμάς και στο 35' ο Κουρέλλας έχασαν τις καλύτερες ευκαιρίες, για να γίνει στο 43' το 1-0 με καρφωτή κεφαλιά του Κουτρουμπή (στην πρώτη του εμφάνιση με την κιτρινόμαυρη φανέλα) έπειτα από κόρνερ του Λαγού.
Ο Βαγγέλης Ντελέκος στο 2' και άλλη μία φορά λίγο πριν από το φινάλε του ημιχρόνου έχασε τις καλύτερες ευκαιρίες για την ομάδα του Ψαχνών, που προσπάθησε να κοντράρει στα ίσα την ΑΕΚ και η αλήθεια είναι ότι τα κατάφερε για μεγάλο διάστημα.
Στο δεύτερο 45λεπτο η ομάδα του Βαγγέλη Βλάχου ήταν καλύτερη και απείλησε περισσότερες φορές. Παρόλο που όσο περνούσε η ώρα έπεφτε ο ρυθμός, λόγω των συνεχόμενων αλλαγών, οι «κιτρινόμαυροι» έφτασαν κοντά στο δεύτερο γκολ σε αρκετές περιπτώσεις.
Με τον Σιαλμά στο 68', με τον Λαγό στο 67', με τον Καλογέρη στο 75' και με τον Σταματή δύο λεπτά πριν από τη λήξη.
Σε όλες τις περιπτώσεις είπε «όχι» ο Σικαλιάς με τις επεμβάσεις του.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ: Ψωμιάδης, Ζουλιώτης, Ρεπετσάς, Σίγκμπο, Τάουερ, Ντελέκος, Λιώσης, Ογτροντνικ, Σέγκος, Οκόνγκ, Σπανός.
Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Σικαλιάς, Ρούτσης, Γέσιτς, Πακόνγκ, Τζάκης, Τσατσαρώνης, Λούσιο Μέντες, Μπακομήτρος.
ΑΕΚ: Αραμπατζής (46' Κωνσταντόπουλος), Αρκούδας, Κουτρουμπής, Γιάγκος, Λαγός (83' Νικολόπουλος), Ρίκκα (77' Φέτσης), Κοτσαρίδης, Γροντής (46' Παπαδημητρίου), Σιαλμάς (77' Φροξυλλιάς), Κουρέλλας (69' Καλογέρης), Παυλής (70' Σταματής).

ΔΕΙΤΕ ΦΩΤΟ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΚΑΙ ΒΙΝΤΕΟ ΜΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ ΚΩΣΤΗ ΣΤΗΝ EVIAZOOM