Κύπελλο Ερασιτεχνών: Αποκλείστηκε στην παράταση ο ΑΟ Χαλκίς (ΦΩΤΟ) | EviaZoom.gr - Εύβοια News
BANNER TRIACON

Κύπελλο Ερασιτεχνών: Αποκλείστηκε στην παράταση ο ΑΟ Χαλκίς (ΦΩΤΟ)

Αποκλείστηκε από την συνέχεια του κυπέλλου ερασιτεχνών ο ΑΟ Χαλκίς, ο οποίος έχασε από την Τριγλία Ραφήνας με 3-2 στην παράταση (1-1 κ.α.) και αποχαιρέτισε τον θεσμό...

Η Χαλκίδα έχασε μεγάλη ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο, όταν σε σουτ του Μάκο, η μπάλα βρήκε στη ρίζα της αριστερής δοκού του Λέτσο. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 76′ όταν ο διαιτητής υπέδειξε πέναλτι υπέρ της Τριγλίας σε παράβαση του Σεχολάρι με το χέρι εντός περιοχής.

Το πέναλτι εκτέλεσε ο Σκαφίδας και έγραψε το 1-0, ενώ η ισοφάριση για τον ΑΟ Χαλκίς έγινε στο 89΄με τον Σπανό που είχε μπει σαν αλλαγή πέντε λεπτά πριν (84΄), στη θέση του Στασινόπουλου.
Στο 94', παρά λίγο να κλέψει τη πρόκριση η Χαλκίδα όταν Σπάνος και Καραμπάς, μόνοι τους προ του Λέτσο, μπερδεύτηκαν και έχασαν μοναδική ευκαιρία να σκοράρουν.
Το παιχνίδι πήγε στην παράταση όπου στο 3′ λεπτό έγινε το 2-1 υπέρ της Τριγλίας με γκόλ του Μιχαήλ Παπαδόπουλου. Ο ΑΟ Χαλκίς ισοφάρισε τέσσερα λεπτά αργότερα με υπέροχο γκολ του Σταματάκου, ωστόσο η Τριγλία ήταν αυτή που πήρε την πρόκριση με τέρμα που σημείωσε ο Κότσι στο 13΄ της παράτασης.

Διαιτητής: Τσουκαλάς, Βοηθοί: Βασιλάκης, Μπατζιόπουλος

Τριγλία (Καλοπήτας): Λέτσο, Κάρδαρης, Τσαγκάρης, Τερζής, Τσέπας, Σκαφίδας, Κότσι, Καραδέμητρος, Μάλτσι, Βασιλείου, Παπαδόπουλος

Χαλκίδα (Σεροπιάν) : Κούμης, Στασινόπουλος Ε, Στασινόπουλος Δ, Μπακομήτρος, Τσουπρος, Καραμπάς, Μάκο, Βαλκάνος, Shchollari, Τσατσαρής, Τσατσαρώνη, Kosutic