Νίκη Βόλου - Ένωση Ιστιαίας 1-0: Έχασε και αποκλείστηκε από το κύπελλο | EviaZoom.gr - Εύβοια News
BANNER ΔΕΘ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Νίκη Βόλου - Ένωση Ιστιαίας 1-0: Έχασε και αποκλείστηκε από το κύπελλο

Με 1-0 επικράτησε στο «Παντελής Μαγουλάς» της Ένωσης Ιστιαίας η Νίκη Βόλου, αποτέλεσμα το οποίο της έδωσε την πρόκριση της στην επόμενη φάση του Κυπέλλου της Γ΄Εθνικής...

Η ομάδα του Στέφανου Ξηρόφωτου σ΄ένα παιχνίδι δίχως πολλές φάσεις, αλλά και χωρίς ρυθμό κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ στο 42΄, χάρη σε πλασέ του Ζενούνι, αποτέλεσμα το οποίο ήταν και το τελικό για το πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη οι Βορειοευβοιώτες ανέβασαν την απόδοση τους, και σε δύο περιπτώσεις έφτασαν κοντά στο 1-1, δίχως όμως να το πετύχουν. Αρχικά στο 49΄ με το σουτ του Αλεξίου, να αποκρούεται εντυπωσιακά από τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων, και εν συνεχεία στο 50΄ με το μακρινό σουτ του Νικολέτου να περνά ελάχιστα άουτ από την εστία των «κυανόλευκων».

Στο 91΄ το συγκρότημα του Μίκι Τσίρκοβιτς, έχασε την πιο σημαντική του ευκαιρία στο παιχνίδι,με την εκτέλεση φάουλ του Νικολέτου να τραντάζει το δοκάρι της εστίας των Θεσσαλών, με συνέπεια το ήδη υπάρχον σκορ να μείνει ως έχει μέχρι το φινάλε του αγώνα.