ΑΕΚ - Πανσερραϊκός 1-1: Κατώτερη των περιστάσεων η «Ένωση» στον πρώτο αγώνα του πρωταθλήματος στην «OPAP Arena» (ΒΙΝΤΕΟ) | EviaZoom.gr - Εύβοια News
BANNER ΔΕΘ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Με... σοβαρό στραβοπάτημα ξεκίνησε η AEK την προσπάθεια υπεράσπισης του τίτλου της στην Super League, καθώς οι πρωταθλητές έμειναν στο 1-1 με τον Πανσερραϊκό το βράδυ του Σαββάτου (26-08-2023) στην OPAP ARENA στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής και έχασαν δύο πολύτιμους βαθμούς...

Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους ο Αλεξιτς στο 1ο λεπτό, ενώ ισοφάρισε ο Γκατσίνοβιτς στο 78'.

Οι παίκτες της ΑΕΚ έμειναν στα... αποδυτήρια παραπάνω απ΄ότι έπρεπε. Αλλιώς, δεν εξηγείται το γεγονός ότι οι φιλοξενούμενοι δημιούργησαν κλασική ευκαιρία στο 15ο δευτερόλεπτο (!) με τον Ματίας να αστοχεί εξ επαφής και άνοιξαν το σκορ αμέσως μετά με τον Άλεξιτς. Ο Πηλέας σέντραρε από δεξιά και ο Άλεξιτς με κεφαλιά έγραψε το 0-1 μετά απο 44 δευτερόλεπτα, στο 1ο λεπτό του αγώνα!