Γλέντι στο Twitter για το μαγικό σκορ και την πρόκριση του Παναθηναϊκού στο «Milko Cup» - Ακόμα πανηγυρίζουν oι «πράσινοι» την πρόκριση στους ομίλους του Conference League που κατέκτησε πέρυσι ο Ολυμπιακός - 'Ετσι κέρδισε την ανώτερη Λανς που έχασε πέναλτι και δεκάδες ευκαιρίες (ΦΩΤΟ & ΒΙΝΤΕΟ) | EviaZoom.gr - Εύβοια News
10 ΧΡΟΝΙΑ EVIAZOOM
BANNER TRIACON

Χιλιάδες χρήστες των social media χλευάζουν και τρολάρουν, και δικαίως τους έντονους πανηγυρισμούς του Παναθηναϊκού λες και θα παίξουν σε ομίλους τους Champions League - Πέρυσι το χαρακτήριζαν «Milko Cup» και φέτος πανηγυρίζουν σαν τρελοί επειδή προκρίθηκαν στους στους ομίλους του Conference League (η πιο κατώτερη διοργάνωση της Ευρώπης) μία διοργάνωση που κατέκτησε πέρυσι ο Ολυμπιακός, και φέτος θα συμμετέχουν και η «γκόμενα» η Νώα από την Αρμενία που απέκλεισε την ΑΕΚ, χωρίς να έχει ξαναπαίξει ποτέ της Ευρώπη και κάποιες άλλες ομάδες της πλάκας που δεν υπάρχουν στον πλανήτη, πλην εξαιρέσεων...

Και αυτή η πρόκριση πάντως του Παναθηναϊκού στο ΟΑΚΑ με 60.000 οπαδούς (10 ευρώ είχαν το εισιτήριο) κερδίζοντας με 2-0 τη Γαλλική Λανς, η οποία δεν είναι καμιά τρομερή ομάδα στη Γαλλία, ήρθε αποκλειστικά από τον τερματοφύλακα των «πρασίνων» που έπιασε δεκάδες απίστευτες ευκαιρίες των Γάλλων όπως και το πέναλτι, το οποίο έστω και αυτό αν έμπαινε από το πρώτο ημίχρονο όλα θα είχαν τελειώσει.

Από θαύμα ο Παναθηναϊκός που αποδοκιμάστηκε στο πρώτο ημίχρονο, -καθώς δεν υπήρχε στο γήπεδο-, κατάφερε να βάλει δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο με τους Πελίστρι (62΄) και τον Τετέ (85΄) , ενώ στο τέλος του αγώνα ο Φώτης Ιωαννίδης μόνος του σε άδεια εστία δεν μπόρεσε να σκοράρει πιθανόν από την τεράστια κούραση του; ποιος ξέρει...